چه کسی میتواند مانع پیشرفت شما شود؟

موفقیت و پیشرفت

یک روز وقتی کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه بزرگی را در تابلو اعلانات دیدند که روی آن نوشته شده بود:
دیروز فردی که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت!!. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ۱۰ صبح در سالن اجتماعات برگزار می‌شود دعوت می‌کنیم.

در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکی از همکارانشان ناراحت می‌شدند اما پس از مدتی، کنجکاو می‌شدند که بدانند کسی که مانع پیشرفت آن ها در اداره می‌شده که بوده است.

این کنجکاوی، تقریباً تمام کارمندان را ساعت ۱۰ به سالن اجتماعات کشاند. رفته رفته که جمعیت زیاد می‌شد هیجان هم بالا رفت. همه پیش خود فکر می‌کردند: این فرد چه کسی بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هرحال خوب شد که مُرد!!

کارمندان در صفی قرار گرفتند و یکی یکی از نزدیک تابوت رفتند و وقتی به درون تابوت نگاه می‌کردند ناگهان خشکششان می‌زد و زبانشان بند می‌آمد.

آینه‌ای درون تابوت قرار داده شده بود و هرکس به درون تابوت نگاه می‌کرد، تصویر خود را می‌دید. نوشته‌ای نیز بدین مضمون در کنار آینه بود:
((تنها یک نفر وجود دارد که می تواند مانع رشد شما شود و او هم کسی نیست جز خود شما. شما تنها کسی هستید که می‌توانید زندگی تان را متحول کنید. شما تنها کسی هستید که می‌توانید بر روی شادی‌ها، تصورات و موفقیت هایتان اثر گذار باشید. شما تنها کسی هستید که می‌توانید به خودتان کمک کنید.))

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

۴ دیدگاه‌

  1. ناشناس گفت:

    خیلی خوب بود ممنون

  2. ا - م گفت:

    پند حکیمانه ای بود. ممنون و سپاسگزارم.