هدف و اراده انسان در دنیا

هدف و اراده انسان

انسان موجودی توانمند و پویاست. اگر بخواهد و اراده کند با کمترین امکانات می‌تواند بزرگترین کارها را انجام دهد خواستن توانستن است. بگو می توانم تا بتوانی.

اگر به هدفتان ایمان داشته باشید، اراده قوی هم در پی آن خواهد ‌آمد. چطور است که وقتی می‌خواهید به سخت ترین اهداف دنیوی تان برسید، اراده می‌کنید و در پی آن نیز می‌توانید؛ اما چرا برای آخرت نمی‌شود؟

این نشدن دلیل نتوانستن نیست بلکه آن طورکه رفاه دنیوی برایتان مهم است در پی رفاه اخروی نیستید. اگر آخرت هدف باشد قطعاً اراده قوی شما را به سمت انجام کار های بزرگ و اطاعت از دستورات دشوار پروردگار می کشاند؛ اما تا زمانی که تمام هدف و خواسته شما آخرت نباشد، نمی توانید دستورات بزرگ خداوند را اطاعت کنید و امتحانات دشوار را بپذیرید کسی که هدف را می‌شناسد سختی های مسیر برایش شیرین می‌شود؛ چراکه نگاهش به آخر کار است مانند کشاورزی که چندین ماه خود را به زحمت می اندازد تا در آخر محصول خوبی برداشت نماید ما نیز برای داشتن زندگی خوب در آخرت باید از بسیاری راحتی ها و لذات دنیوی بگذریم تا پایانی شیرین نصیبمان گردد.

« فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ(۷) وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ (۸) » (سوره زلزال)
هرکس هم وزن ذره‌ای نیکی کند آن را ببیند و هرکس هم وزن ذره‌ای بدی کند آن را ببیند.

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − دو =

۸ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  عالی بود
  با تشکر

 2. ناشناس گفت:

  خیلی خیلی زیبا وآموزنده بود
  ممنون از زحماتتون

 3. ناشناس گفت:

  از زحمات شبانه روز مدیر سایت واقعآ متشکرم

 4. ناشناس گفت:

  چقدر خوب به هدف زدید. واقعا همینطور است فقط برای اینکه خودمان را گول بزنیم می گوییم نمی توانیم ولی خوب می دانیم که حقیقتا آخرت را نخواسته این که نتوانسته ایم.
  از مطالب ارزشمند و مفید شما بسیار سپاسگزارم. خداوند جزای خیر به شما عنایت فرماید.