مقدمه مهار شیطان

هیئت عاشقان امامت و ولایت- مقدمه مهار شیطان

۱)مهار نفس ؛ چرا که نفس دشمن درونی و شیطان دشمن بیرونی انسان می باشند این دو با هم شریکند اگر نفس مهار نباشد شیطان بوسیله نفس اماره انسان را به گناه وادار می کند.

۲)رعایت تقوا

۳)جلو گیری از لقمه حرام و شبهه ، این عمل باعث می شود جلوی نفوذ شیطان تا حدود زیادی گرفته شود در کتاب استعاذه آیت الله دستغیب (ره ) آورده شده اگر لقمه ای حرام بخورید شیطان در خونتان جریان پیدا می کند . در روایات اهلبیت (ع) نیز آورده شده هر کس یک لقمه حرام بخورد تا چهل روز وسوسه حرام دارد .

۴)بی اعتنایی به وسوسه های شیطان ، انسان در این دنیا باید هدفش جلب رضای خداوند عزوجل بوسیله اطاعت و عبادت باشد بهترین بی اعتنایی پرداختن هرچه بیشترو بهتر به همین اطاعت و عبادت است که باعث می شود شیطان از او مایوس شود . ما خلقت و الجن و الانس الا لیعبدون

۵)دائم الذکر بودن ، میدانید پرنده چه موقع شکار می شود ؟ موقعی که از ذکر می افتد انسان نیز اگر دائم به فکرو یاد خدا نباشد او نیز بوسیله شیطان شکار می شود! پس بهتر است انسان بوسیله ذکر صلوات که بسیار با ارزش است سیم خود را به حق متصل کند و لحظه ای نگذارد این ارتباط قطع شود، اگر ارتباط قطع شد ، انسان امکان دارد از دشمن غفلت کند و مورد هجوم قرار بگیرد . تا زمانی که اتصال باشد دشمن جرات نمی کند به انسان نزدیک شود اگر هم نزدیک شد با کمک حق متواری می گردد.

۶)دائم الوضو بودن

۷)روزه گرفتن ، روزهای دوشنبه و پنجشنبه

۸)صدقه دادن ، باعث میشود پشت شیطان شکسته شود .

۹)زیاد قرآن خواندن ، اگر روزی یک جزء باشد بهتر است و بهتر ازآن هدیه دادنش به اهلبیت (ع) می باشد

۱۰)در مقابل تلقین منفی شیطان تلقین مثبت کردن

۱۱)جواب مناسب به بعضی از وسوسه های شیطان به طور کوتاه دادن مهم هم نیست بپذیرد یا نپذیرد خودتان را درگیر این موضوع نکنیدکه شیطان را بفهمانید او اگر بداند حق هم می گویید نمی پذیرد چرا که قصد تخریبتان را دارد

۱۲)عبادت ، خالی ازافراط و تفریط

کلام آخر : انسانی که معیوب است تمامی نداهای درونی از وسوسه گرفته تا الهامات به ظاهر الهی و تمامی تصمیماتی را که بوسیله قوه تفکرو عقل می گیرد را باید با حق منطبق کند تا فریب شیطان را نخور.

اشتراک گذاری مطلب:
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

۲ دیدگاه‌

  1. ناشناس گفت:

    احسنت
    خدابه شما عوض خیربدهد بااین مطالب خوب وزیباتون