چه کسانی نزد خداوند بعنوان بنده و عبد پذیرفته می‌شوند

تسلیم خداوند

خداوند برای ریز و درشت امورات زندگی انسان قانون تعیین کرده است. هر کس در همه امورات زندگی تابع دستورات خدا باشد در درگاه خداوند بعنوان بنده و عبد خدا پذیرفته می‌شود.
نماز، روزه، ذکر و تمام واجبات و مستحبات باید نتیجه‌اش تسلیم شدن بنده در برابر خدا باشد. دست یافتن به تمام مقامات معنوی در گرو همین تسلیم شدن در برابر خداست. اگر نتیجه عبادت تسلیم شدن انسان در برابر ذات اقدس پروردگار بشود، عبادات او رحمانیست در غیراینصورت محرکش در عبادت نفس و شیطان بوده است و چنین عبادتی نه تنها انسان را بهشتی نمی‌کند، بلکه به واسطه حجاب‌های خودشیفتگی، ریا، تظاهر و سایر رذایل اخلاقی، جهنم و عذاب پروردگار را برای او مهیا می‌سازد.

شیطان با عبادت انسان هیچ مشکلی ندارد، بلکه بیشتر با تسلیم شدن او در برابر خداوند عزوجل مشکل دارد. پس عبادتی که منجر به تسلیم شدن انسان در برابر خداوند نشود باطل و بیهوده است. چون عبادتی که رحمانیست باید نتیجه‌اش تسلیم شدن انسان در برابر خالق باشد.

شیطان شش هزار سال خدا را عبادت کرد اما تسلیم خدا نشد، پس خداوند او را از درگاهش طرد نمود. هر کس به تبعیت از شیطان حتی در یک مورد با امر خدا مخالف باشد در راه شیطان قدم گذاشته و سرانجامش سقوط در جهنم است؛ چراکه شیطان از کم شروع می‌کند و به کم قانع نمی‌شود.

بنابراین کسی که در یک مورد با منیت و نفسانیتش در برابر فرمان خدا قد عَلَم کند، لباس بندگی پروردگار را از تن درآورده و عبد شیطان شده است و شیطان نیز به این راحتی دست از سر چنین افراد چموش و نافرمانی برنمی‌دارد و با آتش تکبر درونی‌شان آنها را با خود تا اسفل السافلین خواهد برد.

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

۸ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  مطلب زیبایی بود ممنون

 2. ناشناس گفت:

  از مطالب فوق الاده خوب ومفیدتان متشکرم

 3. ناشناس گفت:

  ممنون که مطالبی به این مهمی را با بیانی ساده و شیوا بیان میکنید

 4. ا - م گفت:

  احسنت، ان شاءالله که لیاقت پیدا کنیم و به این دستورات عمل کنیم. با دعای خیر شما