راضی بودن به قضا و قدر الهی رمز موفقیت در خودسازی

قل لن یصیبنا الا ما کتب الله لنا - قضا و قدر

انسان نباید در مشکلات و گرفتاری‌هایی که خداوند عزوجل جهت اصلاح و یا پاک شدن او از گناه ایجاد می‌کند فریب القائات به ظاهر منطقی شیطان را بخورد؛ چراکه نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

اگر وضعیتها جهت اصلاح باشد انسان باید با دعا کردن و توسل نمودن طلب یاری نماید اگر جهت پاک شدن باشد باید از خداوند بخواهد او را ببخشد.
از آدم علیه السلام تا خاتم صل الله علیه و آله و سلم خداوند عزوجل همه را مورد امتحان و آزمایش قرار داده و می‌دهد.

تمام امتحانها و آزمایش‌ها به میزان ظرفیت هرکدام از افراد بوده و هست. خداوند عزوجل عادل است و به هیچ کس ظلم نمی‌کند زمانی این امتحانها و آزمایش‌ها در وضعیت‌های گوناگون سخت می‌شود که یک مبارز نتواند به وسوسه ها ی شیطان بی اعتنایی کند چون شیطان می‌تواند از کاه برایش کوه بسازد ولی اگر به حرف خداوند عمل کند مشکلات اگر کوه باشد، کاه می‌شود؛ میدانید چرا؟
چونکه هرکس قصد اصلاح شدن داشته باشد به ظاهر قضایا نگاه نمی‌کند. تیز مراقب وسوسه‌های شیطان است و به آنها بی‌اعتنایی می‌نماید تا از درون تخریب نشود. البته این را خوب بدانید تنها این نفس قوی است که در وضعیتهای مختلف انسان راتخریب می‌کند.

بنابراین وجود مشکلات و گرفتاریها جهت اصلاح شما می‌باشد نه مانع اصلاح شما، زمانیکه شما به قضا و قدر الهی راضی نشوید مشکلات و گرفتاریها تبدیل به مانع می‌شوند. پس تنها این عشق الهیست که می‌تواند تمام سختی‌ها و مشکلات را با رضایت پشت سر بگذارد تا به سر منزل مقصود برسد.

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + شانزده =

۸ دیدگاه‌

  1. ناشناس گفت:

    تشکر و سپاس از شما بزرگوار برای توضیحات ارزشمندتان

  2. ناشناس گفت:

    از زحمات مدیر محترم خیلی سپاسگزارم که باتلاش دلسوزانه مباحث مفید وکاربردی رو به ما یاد میده

  3. ناشناس گفت:

    ممنون از شما مدیر محترم بابت این مطلب.خدا قوت ان شاءالله