دیندار واقعی چه کسی است؟

مسلمان

کلیات دین الهی شامل:

۱- انسانیت
۲- شناخت و معرفت
۳- عبادت
۴- اطاعت
۵- اخلاق
۶- مکارم‌الاخلاق می‌باشد.

هر کس موارد فوق را به طور کامل نداشته باشد، دینش ناقص است.‌ خیلی‌ها این روزها دین را مورد هجمه قرار می‌دهند و می‌گویند: «دین از انسانیت جداست». در صورتی که انسانیت زیر مجموعه دین الهی‌ست و دین الهی از هر حیث کامل است. اینکه خیلی‌ها بوسیله افراط و تفریط به دین ضربه می‌زنند، ربطی به ناکارآمد بودن دین ندارد.

اگر دین الهی، دشمنی مانند شیطان نداشت، بیشتر انسانها با عمل به دین می‌توانستند به کمال انسانیت نزدیک شوند. متأسفانه وجود فرقه‌های گوناگون بدلیل همین دشمنی شیطان با دین خداوند است. پس تنها یک فرقه می‌تواند حق باشد و آن هم فرقه‌ای‌ست که طبق کلام قرآن و اهلبیت (علیهم‌السلام) عمل کند. بنابراین اگر در وجود خیلی از انسانهای به ظاهر مذهبی، انسانیت، معرفت و … وجود ندارد، بدلیل غفلت از دشمن دین(شیطان) می‌باشد‌.

حال کسانی که مذهبی نیستند و می‌خواهند مذهبی‌ها را با موضوع انسانیت بکوبند باید بدانند این ایراد گرفتن جاهل از جاهل است؛ زیرا انسانیت زیر مجموعه دین می‌باشد و تا انسان تهذیب نفس نکند از جهلش بیرون نمی‌آید. چه مذهبی باشد چه غیر مذهبی. متأسفانه شیطان بوسیله انسانهای مذهبیِ غیر مهذب، کاری کرده که وجهه دین خراب شود تا بدین شکل کسی نتواند جذب دین خداوند گردد. معمولا شیطان‌ کسانی را که اهل تهذیب نیستند و پیرو نفس می‌باشند، دیندار معرفی می‌کند در صورتی که دینداری فقط به نماز و روزه نیست.

پس کسانی که به تمام زیر مجموعه‌های دین بخاطر عدم مبارزه با نفس نمی‌توانند عمل کنند، وسیله هایی می‌شوند در دست شیطان برای خراب کردن دین. خداوند اینان را دیندار نمی‌داند؛ اما شیطان اینان را دیندار معرفی می‌کند و می‌گوید: این هم دین. اگر دین خوب بود، چرا دینداران بیشترشان یا دزدند یا اینکه انسانیت و ‌معرفت ندارند و این ترفند شیطان، دید انسان را نسبت به دین خداوند خراب می‌کند تا بدین شکل انسانیت را جایگزین دین خداوند نماید.

در آخر:
قابل توجه طالبان حق و حقیقت:
هر کس به‌دنبال سعادت ابدی می‌گردد، راهی جز پیروی از کتاب خداوند و کلام اهلبیت (علیهم‌السلام) ندارد. بنابراین سعادتمند ابدی کسی است که طبق نظر خداوند بدون افراط و تفریط به دین خداوند عمل کند.
چه مذهبی و چه غیر مذهبی که اهل تهذیب نفس نیستند، استادشان شیطان است. او بیشتر سعی می‌کند شاگردانش را از اصل غافل نموده و به فرع مشغول نماید. بنابراین کسانی که اهل تهذیب نیستند، باطنشان خراب است هرچند که ظاهرشان زیبا باشد.

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 6 =

۱۶ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  احسنت بر شما . بسیار عالی بود خیلی ممنون و متشکرم

 2. ناشناس گفت:

  بسیار اموزنده است
  خدا قوت

 3. ناشناس گفت:

  احسنت. بسیار عالی بود. درود خداوند بر شما. خیلی ممنون و متشکرم

 4. ناشناس گفت:

  عالی بود بسیار عالی بود خداقوت سپاسگزارم

 5. ناشناس گفت:

  بسیار عالی بود خداقوت سپاسگزارم

 6. ناشناس گفت:

  چقدر خوب دینداری را تشریح کردید. تا به حال هیچ کجا ندیده بودم دینداری را به این کوتاهی و با جامعیت تشریح کنند. واقعا فیض بردیم. خدا خیرتان دهد.

 7. ناشناس گفت:

  خدا خیرتان بدهد، تشکر فراوان

 8. ناشناس گفت:

  بسیار زبیا بود ممنونم از مطالب کامل و دقیق تان