دیدار خدا با چه عملی؟!

دیدار با خدا

ای انسانی که به سوی پروردگارت با سرعت بسیار در حرکتی پس به زودی او را ملاقات خواهی کرد! با چه عملی به ملاقات پروردگارت می‌شتابی؟؟؟ آیا دل را از غیر او تهی کرده ای یا خانه او را به بیگانه فروختی‌ای و دست از محبت او شسته‌ای؟

ای فرزند آدم! تو خلق شده ای برای او و برای محبت به او، ببین چگونه خودت را گرفتار کرده‌ای به حب غیر از او هر آنچه از اسباب دنیا به تو عطا کرده برای رسیدن به خودش بوده اما تو بر جان خویش اسراف نمودی و عمر خود را تباه کردی. حال چه میکنی با مسیری که پیش رو داری؟! امام و مولایت علی (ع) از سختی آن ناله می‌‌‌کرد (آهِ مِنْ قِلَّةِ الزَّادِ وَ طُولِ الطَّرِيقِ وَ بُعْدِ السَّفَرِ) حال که امام علی (ع) از این سفر، سخت ناله می‌‌‌كند تو را چه شده که آسوده خاطری؟ این آسودگیت از غرور به عمل است یا از جهل به مقصد؟!!

اگر به عملت مغروری که یقینا جاهلی؛ چراکه صاحبان عمل خالص نیز تکیه به عمل نکرده‌اند و اگر جهل به مقصد داری که ناله و ندبه امامت برای بیداری تو کافیست، پس تو را چه شده که از خواب غفلت بر نمی خیزی؟!!! چرا خوف و رجاء در تو اثر نمی‌کند؟!! شکمت از حرام پر است یا وعده‌های خدا را به تمسخر گرفته‌ای؟؟؟ پس بدان به زودی خواهی دانست عاقبت کوتاهی و سهل انگاری ات را.

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

۱۰ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  خیلی ممنون عالی بود،
  اجرتون با خدا

 2. ناشناس گفت:

  بی نهایت سپاسگذارم از زحمات شبانه روزتان
  خداوند خیرتان بدهد

 3. رحمتی گفت:

  از مطالب خوب ومفیدتون خیلی ممنونم

 4. ناشناس گفت:

  ممنون و سپاس بابت این مطلب .با تشکر از مدیر محترم سایت

 5. ناشناس گفت:

  احسنت، جز شرمندگی چیزی در برابر این خالق مهربان نداریم. ممنون از این تلنگرهای تکان دهنده و هوشیار کننده. خداوند خیرتان دهد.