ده قانون زندگی

قانون زندگی

قانون یکم: به شما جسمی داده می‌شود. چه جسمتان را دوست داشته یا از آن متنفر باشید، باید بدانید که در طول زندگی در دنیای خاکی با شماست.

قانون دوم: در مدرسه‌ای غیر رسمی و تمام وقت نام‌نویسی کرده‌اید که “زندگی” نام دارد. در این مدرسه هر روز فرصت یادگیری دروس را دارید. چه این درس‌ها را دوست داشته باشید چه از آن بدتان بیاید، پس بهتر است به عنوان بخشی از برنامه آموزشی برایشان برنامه ریزی کنید.

قانون سوم: با حسابرسی و مراقبت از گفتار، کردار و افکارمان خطاها و اشتباهات خود را به حداقل برسانیم. اگر در حین تلاش، مرتکب خطا و اشتباه شدیم نا امید نشویم زیرا هر موفقیتی نتیجه پیروزی ها و شکست های فراوان است. پذیرش شکست ها و عبرت گرفتن از آنها اصلی ترین فرآیند رشد است به شرطی که شکست برایمان عادی نشود و پس از هر شکست، با اراده قویتر، امید فراوانتر و نیروی بیشتر به سمت هدف حرکت کنیم.

قانون چهارم: درس آنقدر تکرار می‌شود تا آموخته شود. درس‌ها در اشکال مختلف آنقدر تکرار می‌شوند، تا آنها را بیاموزید. وقتی آموختید می‌توانید درس بعدی را شروع کنید، بنابراین بهتر است زودتر درس‌هایتان را بیاموزید.

قانون پنجم: آموختن پایان ندارد. هیچ بخشی از زندگی نیست که در آن درسی نباشد. اگر زنده هستید درس‌هایتان را نیز باید بیاموزید.

قانون ششم: قضاوت نکنید، غیبت نکنید، ادعا نکنید، سرزنش نکنید، تحقیرو مسخره نکنید، وگرنه سرتون میاد. خداوند شما را در همان شرایط قرار می‌دهد تا ببیند شما چکار می‌کنید.

قانون هفتم: دیگران فقط آینه شما هستند. نمی‌توانید از چیزی در دیگران خوشتان بیاید یا بدتان بیاید، مگر آنکه منعکس کننده چیزی باشد که درباره خودتان می‌پسندید یا از آن بدتان می‌آید.

قانون هشتم: انتخاب چگونه زندگی کردن با شماست. همه ابزار و منابع مورد نیاز را در اختیار دارید، این که با آنها چه می‌کنید، بستگی به خودتان دارد.

قانون نهم: جواب‌هایتان در وجود خودتان است. تنها کاری که باید بکنید این است که نگاه کنید، گوش بدهید و اعتماد کنید.

قانون دهم: خیرخواه همه باشید تا به شما نیز خیر برسد.

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

۸ دیدگاه‌

 1. b.r گفت:

  🌺🌺🌺🌺🌺جزاک الله خیرا 🌻🌻🌻🌻

 2. ناشناس گفت:

  عالی و ارزشمند
  خداقوت

 3. باقر گفت:

  ده قانون زندگی مطالب جالبی است
  درود بر مدیر باکفایت

 4. ا - م گفت:

  از ارائه مطالب خوب و ارزشمند تان ممنون و سپاسگزارم