دنیا آموزشگاه انسان ۳

دنیا آموزشگاه انسان

در بحث هدایت کسانی که در آموزشگاه شیطان هستند استادشان شیطان و خدایشان هواهای نفسانی می‌باشد. گفته بودیم که کل دنیا آموزشگاهی بیش نیست که معلمانش اهلبیت (ع) و کتابش قرآن و مدیرش خداوند حکیم می‌باشد. در اینجا لازم است به یک نکته دیگر هم اشاره کنیم:

مدیر این آموزشگاه جهت امتحان و آزمایش شاگردانش (انسانها) به یک استاد بد هم بنام شیطان اجازه تدریس داد و او نیز بوسیله ایادیش کتابهایی به میل خودش برای شاگردانش نوشت. بنابراین هر کس به توفیق الهی وارد دانشگاه اهلبیت (ع) شد باید ارتباطش را به طور کامل با شیطان قطع کند. چون نمی‌شود انسان طالب هدایت، دو استاد متفاوت داشته باشد.

از قدیم و ندیم گفته‌اند: آشپز که دو تا شد آش یا شور می‌شود یا بی‌نمک. پس در بحث هدایت قطع ارتباط با شیطان واجب است.
معمولا آنهایی که هدایت را از خداوند می‌بینند و اعتمادشان در این زمینه فوق العاده است به راحتی می‌توانند ارتباطشان را با استاد گمراهی قطع کنند و اصلاح بشوند. حال کسانی که اصلاح نمی‌شوند، کسانی هستند که هم با استاد گمراهی و هم با استاد هدایت در ارتباط هستند و به این خاطر پیشرفتی در اصلاح خود ندارند؛ چرا که در بسیاری از مسائل، هم به شیطان گوش می‌دهند و هم به استاد هدایت که اگر خداوند کمک نکند، بعد از مدتی بیشتر به شیطان گوش می‌دهند و بدین شکل با وجود اینکه سر کلاس استاد هدایت هستند، گوششان در دهان شیطان می‌باشد.
پس روی همین حساب است که می‌گویند: آشپز که دوتا شد آش یا شور می‌شود یا بی نمک؛ یعنی چنین شاگردی هیچوقت به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسد. زیرا دستورات استاد هدایت خلاف نفس شاگرد است اما دستورات استاد گمراهی موافق نفس و به ظاهر جذاب‌تر می‌باشد.

مطلب مرتبط: دنیا آموزشگاه انسان ۱

مطلب مرتبط: دنیا آموزشگاه انسان ۲

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

۱۴ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  متشکرم از شما بزرگواران .

 2. ناشناس گفت:

  احسنت بر شما. خیلی متشکرم

 3. ناشناس گفت:

  بسیار عالی. ممنون از زحمات ارزشمند شما

 4. ناشناس گفت:

  احسنت . خیلی ممنونم

 5. ناشناس گفت:

  ممنون و متشکر بابت توضیحات ارزشمندتان

 6. طاهر گفت:

  باتشکرفراوان ازشما،،،

 7. ا - م گفت:

  احسنت، خیلی خوب بود.

 8. ناشناس گفت:

  بسیار عالی خدا قوت مطلب کاملا کاربردی بود