دفاع از اهداف امام زمان(عج)

امام زمان

این سنّت خدا است که در همیشۀ تاریخ، حق و باطل در ستیز بوده و هستند. هیچ پیامبری را خدا نفرستاد مگر آنکه دشمنانی از جن و بشر در مقابل او به صف آرایی پرداختند. امام زمان علیه السلام نه تنها از این قاعده مستثنی نیست، بلکه به خاطر اهمیت نقش او در حاکمیت جهانی توحید و عدل، همۀ مستکبران و جهان خواران، در همۀ ادوار تاریخِ پر فراز و نشیب غیبت، به ستیزه ای همه جانبه با او برخاسته اند.

در عصر حاضر نیز همه قدرت ها، همۀ سازمان ها و همۀ کسانی که با آگاهی از اندیشۀ مهدویّت، عالمگیر شدن پیام اسلام و قرآن را پیش بینی می‌کنند، مبارزه ای بی‌امان را پیگیری می‌کنند. آنان که وحدت جامعۀ اسلامی را هدف حملات خود قرار داه اند، آنان که ولایت را تضعیف می‌کنند، آنان که قرآن و معارف انسان ساز را بی‌اهمیت و بدون کارآیی جلوه می‌دهند، آنان که انقلاب برخاسته از متن اسلام را به باد تهاجم می‌گیرند، هر کدام به گونه ای مستقیم آرمان هایی را که باید به دست امام زمان علیه السلام تحقق یابد به مخاطره می‌اندازد و در حقیقت با او و پیام های او عداوت می‌ورزند.

شیعۀ منتظر که در دوران غیبت، خود را برای یاری امام زمانش آماده می‌سازد، از آنجا که یاری او را، یاری اهداف و آرمان های او می‌شمارد، بدون این که فرقی بین غیبت و ظهور قائل باشد، در هر زمان مقابل توطئه ها و عداوت های دشمنان امام زمان علیه السلام به دفاع از مولای خویش بر می‌خیزد و با تمام وجودش جانفشانی و جانبازی می‌کند.

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید: «یاران مهدی علیه السلام او را در میان می‌گیرند و در جنگ‌ها -هر جنگی که باشد- با جان های خویش از او حمایت و حفاظت می‌کنند و هر چه بخواهد از جان و دل انجام می‌دهند».

منبع: کتاب وظایف منتظران. ص۴۳
مؤلّف: واحد تحقیقات مسجد جمکران

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 2 =

۱۲ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  ان شاءالله همه جز یاران خاص امام مهدی باشیم ،ممنونم بابت پیام های زیباتون

 2. ناشناس گفت:

  خداوند اجرتان بدهد

 3. ناشناس گفت:

  زیبا ترین سخنان اموزنده

 4. ا - م گفت:

  احسنت، حقیقتا پیام‌رسانان واقعی اهلبیت علیهم‌السلام در این برهه از زمان کارشان ستودنی است. ممنون از این رسالت عظیم

 5. ناشناس گفت:

  ان شاءالله ما هم جزو منتظران واقعی حضرت باشیم و خداوند توفیق یاری ایشان را در هر برهه ای از زمان به ما عنایت فرماید.‌
  ممنون از زحمات شما دوستداران امام زمان عجل الله تعالی فرجه.

 6. ناشناس گفت:

  احسنت بر شما و متن فوق العاده زیبایی که ارائه دادید.ممنو از همه ی زحمات شما

 7. عیسی گفت:

  إن شاءالله که خدای رحیم ما را از جمله یاوران و انصار حضرت مهدی عج قرار دهد. خیلی ممنون مدیر محترم سایت از مطالب بسیار زیبا و عمیق سایت