خروج از مسیر گمراهی، ورود به مسیر هدایت

مسیر اصلی و فرعی

زمانی که به هر دلیلی انسان وارد مسیر گمراهی می‌شود، شیطان اجازه نمی‌دهد او به این راحتی ها از مسیر گمراهی به مسیر هدایت برود؛ چرا که شیطان با در بند کردن چنین انسانی با او قرین می شود تا جایی که مانند رهنما به او آموزش می‌دهد و بدین شکل شیطان بدون اینکه انسان متوجه بشود او را در دانشگاه خود ثبت نام نموده و شروع به آموزش انسان جاهل می‌کند تا همه چیز را به او وارونه تعلیم دهد و این همان جهل انسان است که باعث شده او به راحتی به اسارت شیطان در بیاید و نتواند مسیر هدایت را به درستی پیدا کند.

حال چنین انسانی چگونه باید مسیر هدایت را پیدا کند؟
طبق تحقیقات به عمل آمده، تنها راه رهایی از گمراهی توسل زیاد به اهلبیت (ع) می‌باشد که هر انسانی هم توفیق توسل به اهلبیت (ع) را پیدا نمی‌کند مگر اینکه دارای یکسری شایستگی ها باشد.
مثلا: اهل کمک به خلق خدا باشد.
خصلت های خوب انسانی بسیار داشته باشد و به این خاطر مورد توجه و دعای خیر پدر، مادر و مردم باشد. اینها مقدمه هدایت هستند که اهل هدایت باید یکی از موارد فوق را دارا باشند تا ملائکه خدا او را به در خانه اهلبیت (ع) راهنمایی کنند. چون هدایت از خداست و اهلبیت (ع) واسطه هدایتند و ابتدا انسان برای ورود به دانشگاه خدا باید با توسل زیاد در خانه اهلبیت (ع) برود.

زمانی که اهلبیت (ع) بر اثر توسل زیاد و پشیمانی از گناهان گذشته مهر تأیید بر، نامه هدایت انسانی بزنند او را به یک راهنمای رحمانی می‌سپارند تا بوسیله او بتوانند پستان حق را در دهانش بگذارند تا از جهل و نادانی بیرون بیاید و بتدریج درمسیر حق بزرگ گردد.

اشتراک گذاری مطلب:
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + شانزده =

۱۹ دیدگاه‌

 1. ناشناس گفت:

  مطالبتون سراسر نو وزیبایی وحکمته
  از زحمات بی دریغ تون بسیار بسیار ممنونم

 2. ناشناس گفت:

  بسیار عالی بود خداقوت متشکرم

 3. ناشناس گفت:

  از زحمات بی دریغ تون در بیان مسائل کاربردی وخوب متشکرم

 4. ا - م گفت:

  خیلی ممنون که به این خوبی موضوعات مختلف را مختصر ، مفید و کاربردی عنوان می‌فرمایید.

 5. عیسی گفت:

  إن شاءالله که خداوند رحیم همه شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام را هدایت نماید و از گزند شیطان و حیله هایش در امان نگه دارد …
  خیلی ممنون و متشکرم از مدیر محترم سایت بابت این مطلب بسیار ارزشمند و مفید

 6. ناشناس گفت:

  ممنون و سپاسگزارم. توضیح و تبین مفاهیم و معارف دینی و اخلاقی با زبانی ساده و قابل فهم به گونه ای که قابل اجرا و کاربردی در زندگی روزمره باشه حقیقتا که هنری مقدس است. هنری که نیاز به علم و دغدغه ی دینداری و احساس مسوولیت کردن دارد. که این هنر و احساس دغدغه‌ برای شناساندن معارف و مفاهیم دین به عموم مردم را میشود به وضوح در مطالب و نوشته های این سایت دید و حس کرد. خدا به شما اجر فراوان بدهد و شما را در راه دین خودش استوار و موفق بدارد 🍀🍀🍀🌺🌺🌷🌷

 7. منتظر المهدی گفت:

  خیلی ممنون از مدیریت محترم و عوامل زحمتکش سایت. مطلب مفید و زیبایی بود. استفاده کردیم. خدا خیر دنیا و آخرت به شما بده.

 8. ناشناس گفت:

  جزاک الله خیرا. ان شاءالله خداوند توفیق توسل مداوم به اهل بیت علیهم السلام را به ما عنایت فرماید. ممنون از زحمات شما دست اندرکاران محترم این سایت ارزشی.

 9. طاهر گفت:

  ان شاالله که لیاقت این راپیداکنیم که اهل بیت علیهم سلام مهرتاییدیه مارابزنند،متشکرم خداخیرتان بدهدان شاالله